10 Masaüstü Mail Programı

10 Masaüstü Mail Programı

Her ne kadar anlık mesajlaşma programları ve sosyal medya siteleri üzerinden mesajlaşmanın yaygınlaşması ile mail kullanımı bireyler arasında azalsada, firmalar için halen en etkili iletişim aracı olarak kullanılmaktadır.

Ücretsiz mail hizmeti veren servisler üzerinden mail kullanımı her ne kadar kolay olsada, çoğu zaman bilgisayarlara yüklü mail programları aracılığıylada e-mail kontrolü yapmak bir çok kişi için daha yararlı olmaktadır.

Microsoft’un Outlook yazılımı şuan piyasada en çok kullanılan yazılım olmasına rağmen bize hem çevrim dışı hem de çevrim içi iken farklı farklı kolaylıklar sağlayan ücretli/ücretsiz bir çok program/servise erişebiliyoruz.

Listeleyelim,

 1. Mozilla Thunderbird: Mozilla tarayıcı sektöründe İnternet Explorer’ın arkasında yer alırken kalitesi ve hızının yanında kullanıcılarına sağladığı  yan uygulamalarla da bir çok işinizi kolaylaştırmakta çok başarılı.  Mozilla Thunderbird mailleri sekmelerde açmasıyla, her mail servisine kolayca uyum sağlamasıyla çok başarılı bir program. Açık kaynak kodlu olduğunu da belirtmekte fayda var.
  Web Sitesi :  Mozilla Thunderbird
 2.  Cool Sender: Bu programın listemize girmesinin en büyük sebebi geliştiricilerinin Türk olması. Cool Sender Türkiye’deki önde gelen  firmalara profesyonel mail hizmeti sağlamakta.  5 yıllık bir tecrübeden faydalanmak ve profesyonel hizmet almak istiyorsanız belirli bir ücret karşılığında bu programı kullanabilirsiniz. İnternet sitesinde demosu da mevcut.
  Web Sitesi :   Cool Sender
 3. Scott’s Gmail Alert: Dünya devi Google’ın artık herkesçe bilinen mail servisi Gmail için geliştirilmiş bu uygulama arayüzü ve sizi çalışırken rahatsız etmeyecek bildirim göstergeleri gayet güzel geliştirilmiş. Aynı anda 5 hesaba ulaşım sağlayabilirsiniz. Uygulamayı kişileştirebilmeniz için bir çok olanak sunulduğunu da belirtmeden olmaz.
  Web Sitesi :  Scott’s Gmail Alert
 4. Eudora: Ücretli ve ücretsiz iki seçeneği bulunan programın ücretsiz sürümünde akranın altında reklam gösteriliyor ve ücretli sürümde sunulan bir kaç özellik kısıtlanmış şekilde ücretsiz sürümde bulunuyor. Ücretli sürümünde SpamWatch adlı istenmeyen postaları izleyen bir yazılım da bulunmakta. İki sürümünde de mesaj filitreleme özelliği bulunuyor.
  Web Sitesi :  Eudora
 5. Postbox: Programın diğerlerinden ayrı olarak benim gözüme çarpan özelliği eklentilerle geliştirilebilir olması. Malesef ki bu programı da ilk 30 günlük dışında ücretli kullanabiliyorsunuz. Şık bir arayüze sahip olan program aynı zamanda rss beslemeleriyle blogları takip etmenizi de sağlayabiliyor. Bu özelliği ile de diğer programlardan artı puan daha fazla kazanmış oluyor.
  Web Sitesi:  Postbox
 6. Mail Bomber: Eğer etki etmek istediğiniz büyük bir alan var ve güzel bir mail listesi oluşturmuş/oluşturuyorsanız. Bu porgram sayesinde toplu maillerinizi en sağlıklı şekilde gönderebilirsiniz. Mail Bomber daha çok toplu mail gönderimi için oluşturulmuş bir program. Programı 69$ ödeyerek satın alabilir veya demosunu indirerek kısıtlanmış özellikleri kullanabilirsiniz.
  Web Sitesi:  Mail Bomber
 7. Incredi Mail: Şimdi bahsedeceğim program diğerlerine göre daha eğlenceli bir yapı sunan İncredi Mail. İncredi Mail e-postalarınızo renklendirecek animasyonlar katabiliyor. Yazılarınıza eğlenceli güler yüzler, arka planlarına yazıyla alakalı resimler ekleyebiliyorsunuz. Ve performans olarak diğer mail programlarından hiçbir eksiği bulunmuyor.
  Web Sitesi :  İncredi Mail
 8. Email Spider Easy: Email Spider Easy diğer mail programlara göre çok çok küçük boyutlu. Bir kerede tüm mail listenize mail atmayı kabul ediyor, tespit edebildiğim bir sınır yok. Bunun yanında benzeri programlara göre farklı uzantılı programları göndermenize de izin veriyor.
  Web Sitesi :  Email Spider Easy
 9. Reach-a-Mail: Son iki maddede bahsedeceğim programı usb bellek gibi taşınabilir veri depolama aygıtlarınızda kullanabileceğiniz programlar olucak. Bunlardan ilki Reach-a Mail, kurulum gerektermeyen mail listenizi yanınızda gezdirebileceğiniz protatif bir program. Basit arayüzü sayesinde oldukça işlevsel program aynı zamanda outlook’taki mail rehberinizi kendisine aktarabiliyor.
  Web Sitesi :  Reach-a-Mail
 10. Thunderbird Portable: Mozilla Thunderbird’ten vazgeçemeyenler için hazırlanmış, aynı programın protatifi olmakta. Fakat Reach-a-Mail’in aksine bu programı aygıtınıza kurmanız gerekiyor. Açık kaynak kodlu olduğunu bir kez burdaha da belirtirken ücretsiz olduğu müjdesini de verebiliriz. Yapmanız gereken kurulum yeri olarak veri depolama aygıtınızı belirtmeniz. İyi kullanımlar.
  Web Sitesi :  Mozilla Thunderbird

Benzer Yazılar