Online Müzik Dinleyebileceğiniz 10 Web Sitesi

Online Müzik Dinleyebileceğiniz 10 Web Sitesi

İnternetin derinden etkilediği sektörlerden biridir, müzik sektörü. Özellikle mp3 formatının ortaya çıkmasıyla, 3-4 MB boyutlarına inen müzik dosyalarının paylaşımı, CD satışlarını çok fazla etkilemiştir. Ülkemizde de bir çok müzik sitesi MÜYAP ile sorunlar yaşasa da yinede bu sorunları çözen ve yoluna devam eden web siteleri mevcuttur. Çözemeyenler ne yazık ki erişime kapatılmaktadır.

Ancak her ne olursa olsun, internet üzerinden müzik paylaşma/dinleme alışkanlığı artık engellenemez ve her 3 (dinleyici/sanatçı/yapımcı) tarafında kazanacağı bir yol bulunmak zorundadır.

Listemizde, benimde gün içinde veya belli bir süre kullandığım, 10 farklı müzik dinleme sitesini bulabilirsiniz.

 1. fizy: Müyap ile yaşadığı son sorunlardan sonra Turkcell tarafından satın alınan fizy, basit bir arayüz ile kullanıcılarına müzik dinleme olanağı sağlamaktadır. Dinlemek istediğiniz şarkıyı veya sanatçıyı aratıp müzik dinlemeye başlayabilirsiniz. Ayrıca mood servisi ile o anki ruh halinize uygun şarkıları sırayla dinlemeniz mümkün. Üye olarakta kendi listelerinizi oluşturabilirsiniz.
  fizy Online Müzik Dinleyebileceğiniz 10 Web Sitesi
 2. fftunes: Friendfeed’te paylaşılan şarkıları listeleyerek, dinlemenizi sağlayan özel bir sitedir. Direk site üzerinde arama yaparak şarkı dinleyebileceğiniz gibi radio servisi ile de şarkı dinleyebilirsiniz. Ayrıca, en beğenilen, en popüler gibi çeşitli listemeler aracılığıyla istediğiniz şarkıyı dinleyebilirsiniz.
  fftunes Online Müzik Dinleyebileceğiniz 10 Web Sitesi
 3. Meloody.net: Bir başka Türk yapımı site olan meloody.net’te kullanışlı arayüzü sayesinde sadece müzik dinlemek isteyenler için ideal bir seçim. Şarkı ve sanatçı adıyla arama yapabileceğiniz gibi Top20 bölümünde en çok dinlenen şarkılara yer vermektedir.
  meloody Online Müzik Dinleyebileceğiniz 10 Web Sitesi
 4. Mynet Kavun: Mynet’in müzik dinleme servisi olan kavun, albüm, şarkı türü ve sanatçı bazında müzik dinlemenizi sağlarken, sanatçılarla ilgili çeşitli haberlere yer vermektedir. Ayrıca üyeler kendi radyolarını oluşturup kendi müzik yayınlarını yapabilirler.
  kavunmynet Online Müzik Dinleyebileceğiniz 10 Web Sitesi
 5. Last.fm: Açık kaynak kodlu yazılım sayesinde Winamp’da, Media Player’da vb. müzik çalarlarda dinlediğiniz müzikleri takip edip, en çok dinlediklerinizi sanatçı ve şarkı bazında profilinizde yayınlıyor.Ayrıca müzik zevkinize göre yeni önerilerde bulunuyor. Bunu da aynı şarkıyı dinleyen insanların başka hangi parçaları dinlediğini dikkate alarak yapıyor.
  lastfm Online Müzik Dinleyebileceğiniz 10 Web Sitesi
 6. Grooveshark: Müzik dinleme ve paylaşma servisidir. Üye olarak beğendiniz müziklerden playlistler oluşturabilir, dinlediğiniz müziği Facebook veya Twitter’da paylaşabilirsiniz. Kurmuş olduğu sosyal yapısı sayesinde dinlediğiniz müziklere benzer müzikleri dinleyen kişilerle arkadaş olabilir, bu sayede yeni şarkılar veya sanatçılar/gruplar keşfedebilirsiniz.
  grooveshark Online Müzik Dinleyebileceğiniz 10 Web Sitesi
 7. TTNet Müzik: TTNet online müzik dinleme platformudur. Şarkı adı, sanatçı adı veya albüm adı girerek arama yapabilir, oluşturulmuş çeşitli listelerde ki şarkıları dinleyebilir veya üye olarak kendi listenizi oluşturabilirsiniz. Site üzerinden çeşitli güncel haberlere de ulaşabilirsiniz.
  ttnetmuzik Online Müzik Dinleyebileceğiniz 10 Web Sitesi
 8. Facebook: Video paylaşımında dünyanın bir numaralı servisi olan/ servis adayı Facebook, üzerinde ki müzik grupları ve arkadaşlarınızın müzik paylaşımları sayesinde video müzik dinlemenizi sağlıyor.
  facebook Online Müzik Dinleyebileceğiniz 10 Web Sitesi
 9. Radyoların Canlı Yayınları: Müzik dinlemenin merkezi olan radyolarda internet üzerinden canlı yayın aypıyor. Dinlediğiniz radyoyu internet üzerinden de takip ederek müzik dinleyebilirsiniz. Ayrıca Yayın Online sitesi üzerinden de bir çok radyoyu dinleyebilirsiniz.
  yayinonline Online Müzik Dinleyebileceğiniz 10 Web Sitesi
 10. Tüm Video Siteleri: Youtube, izlesene, dailymotion ve diğerleri. Her video sitesinde de şarkı veya sanatçı adı arayarak istediğiniz müziği dinleyebilirsiniz. Ayrıca üye olarak kendinize özgü listeler oluşturabilirsiniz.
  videositeleri Online Müzik Dinleyebileceğiniz 10 Web Sitesi

Benzer Yazılar

Önceki Yazılar

Sonraki Yazılar